Naše ambice být českou jedničkou je reálná, máme skvěle našlápnuto, říká šéf GLS

Zaujal vás článek? Sdílejte ho na sociálních sítích.

Logistická společnost GLS v České republice dlouhodobě patřila mimo největší trojku. V posledním roce s novým majitelem i vedením ale výrazně šlápla do své expanze a rychle roste. „Chceme spolupracovat se všemi velkými českými e-shopy, i těm menším chceme být parterem v jejich růstu. Naším dlouhodobým cílem je stát se českou jedničkou a máme k tomu skvěle našlápnuto,“ říká v rozhovoru ředitel GLS Petr Pěcha.

Petr Pěcha, ředitel GLS

Je pravda, že nemáme malé cíle a k jejich dosažení máme plnou podporu akcionářů. Myslíme si, že v dlouhodobějším horizontu se můžeme stát českou jedničkou. A máme skvěle našlápnuto. Jednou z nejtěžších věcí na začátku bylo přesvědčit mé kolegy, že to je opravdu reálné. Nyní je náš tým na takovou ambici připraven. Pouštíme se do konkrétních kroků, které nás tomuto cíli přiblíží.

Především jsme se potřebovali dostat do pozice, kdy e-shopy, ať ty velké nebo menší, vůbec budou uvažovat o tom, že bychom mohli být jejich partnerem. Tam už jsme, každý měsíc získáváme nové a nové klienty. Ideálním stavem samozřejmě je, abychom byli v košíku každého velkého e-shopu. Tam ještě nějakou chvíli nebudeme, ale jsme na dobré cestě.

Mimochodem, u řady e-shopů vnímám podobnou náladu, jaká byla u nás. Že by chtěli a mohli růst, ale bojí se toho. My proto chceme být pro e-shopy partnerem, který jim v jejich růstu pomůže. A to nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích. Vidíme tady řadu skvělých, lokálně vyráběných produktů, které mohou být úspěšné napříč Evropou. E-shopy ale v expanzi do zahraničí brzdí řada překážek. A já chci, aby logistika nebyla překážkou, ale naopak konkurenční výhodou. Naše celoevropská síť tomu nahrává.

Zdroj: GLS

Ruku v ruce s rostoucím počtem partnerů musí jít kvalita našich služeb. Bez spokojeného koncového zákazníka se neposuneme. Lidé musí vědět, že je na nás spoleh, že jim zboží doručíme v požadovaném čase a na požadované místo. A že třeba osobní setkání s kurýrem jim zlepší den.

A v neposlední řadě je to samozřejmě technologický rozvoj. Chceme hodně investovat do procesů a provozu – ať už do těch oblastí, které klient nevidí, tak i do těch, se kterými je v kontaktu – jako je třeba mobilní aplikace.

Poslední měsíce jsme v počtu rozvezených zásilek vzrostli zhruba o 20 %. Výrazně rozšiřujeme síť vlastních boxů, expanzi jsme začínali na 250, teď jich už máme téměř 2000. U boxů jsme si mysleli, že 2000 je hodně vysoké a ambiciózní číslo. Teď víme, že jsme mohli být ještě daleko odváženější, boxy pořád chybí a budeme pokračovat v rozšiřování naší sítě ve dvouciferném procentuálním růstu. Samozřejmě přitom myslíme na to, aby jejich umístění dávalo smysl nejen nám, ale hlavně lidem a zapadaly do veřejného prostoru. Sám působím v obecním zastupitelstvu, tak vím, že občas je složitější vhodné místo najít. Ale věřím, že žádná nevhodná řešení v tomto směru veřejnosti nepřipravíme.

Každodenní práce s mými úžasnými kolegy, kteří pro GLS dýchají a teď i věří v to, že můžeme společně něco dokázat. Co mě hodně těší je ale především zpětná vazba na setkání s našimi kurýry. Přestože tady zaznamenaly boxy obrovský boom, pořád je pro mě i klíčový rozvoj doručení na adresu. A právě tady máme prostor pro co největší odlišení od konkurence. Chci, aby setkání s kurýrem nebylo jen o tom, že přijede včas a předá zásilku v pořádku. Ale aby bylo takové, že se lidé na svého kurýra budou zase těšit. Doručení na adresu se stane prémiovou službou a podle toho musí vypadat.

Sdílet:

Zaujal vás článek? Sdílejte ho na sociálních sítích.

Podobné příspěvky